Wsparcie

 

Internet
Nasi klienci zgłaszają nam różne problemy z Internetem, czy też z siecią Wifi, dlatego też, zebraliśmy wszystkie, najczęściej występujące problemy oraz pytania i udzieliliśmy na nie odpowiedzi. Mamy nadzieję, że zawarte poniżej informacje pomogą Państwu samodzielnie usunąć usterkę, przed wybraniem numeru telefonu do naszego serwisu.

 

Jak długo trzeba czekać na instalację Internetu?
Średni czas oczekiwania na instalację Internetu uzależniony jest od ilości prac w sieci oraz liczby zgłoszeń. Staramy się aby średni czas w przypadku instalacji Internetu radiowego nie był dłuższy niż 2 dni robocze, natomiast w przypadku Internetu światłowodowego nie dłuższy niż 7 dni roboczych.
Jak przebiega instalacja Internetu?
CHEELOO Internet to w większości sieć radiowa. W uzgodnionym z klientem miejscu zostaje zamontowane urządzenie odbiorcze, zwykle na niewielkim uchwycie na kominie, maszcie antenowym lub na ścianie budynku. Do komputera przeprowadzony zostaje kabel ethernetowy zewnętrzny (tzw. skrętka). Do zasilenia urządzenia potrzebne będzie wolne gniazdko prądowe. Instalacja zakończona jest pojedynczym portem (RJ45). W przypadku, gdy klient potrzebuje podłączyć większą liczbę komputerów, lub chce korzystać bezprzewodowo z laptopa, tabletu lub smartfona, instalowany jest dodatkowo router WiFi. Nasz instalator może wykorzystać sprzęt klienta, konfigurując go bezpłatnie pod sieć CHEELOO. Możesz również zakupić router u naszego montera, zgodnie z aktualnie obowiązującym cennikiem.
Chciałbym zamówić usługę dostępu do Internetu , jak mogę to zrobić?
Usługę można zamówić kontaktując się z Naszą Firmą:
 • telefonicznie: 14 69 69 600, 793601859, 883611802
 • elektronicznie: kontakt@cheeloo.net
 • wypełniając formularz online tutaj
Chciałbym podłączyć więcej urządzeń do Internetu w domu. Czy jest to możliwe?
Tak. Potrzebne będzie urządzenie, które potrafi rozdzielić sygnał (switch lub router wifi). Montaż takiego urządzenia wraz z konfiguracją można zamówić u nas telefonicznie. Usługa ta zostanie wykonana odpłatnie zgodnie z aktualnie obowiązującym cennikiem.
Kto jest odpowiedzialny za zabezpieczenie mojej sieci domowej?
To Klient, jako abonent CHEELOO obowiązany jest zabezpieczyć swoją sieć (szczególnie w przypadku rozwiązań bezprzewodowych) przed dostępem osób trzecich.
Niezabezpieczona sieć Wifi, to zagrożenie dla zasobów domowych sieci LAN, możliwość przechwycenia takich informacji, jak nazwy użytkownika, hasła, które wykorzystują Państwo do logowania się.
Czy prędkości usługi dostępu do Internetu jest gwarantowana?
Głównym atutem firmy CHEELOO jest to, że oferujemy łącza umożliwiające osiąganie maksymalnie tych prędkości, które zostały zakupione w danej taryfie.
Czy usługa dostępu do Internetu jest opatrzona limitem transferu danych?
Nie. Usługa dostępu do Internetu w sieci CHEELOO nie posiada limitu transferu danych. Można korzystać z Naszej usługi bez obaw o wysokie rachunki. Opłata abonamentowa jest zawsze na tym samym poziomie.
Czy opłata za usługę dostępu do Internetu jest zależna od czasu połączenia?
Nie. Czas połączenia z siecią Internet nie wpływa na opłatę abonamentową za usługę dostępu do Internetu. Można korzystać całą dobę, bez względu na porę, a także nie martwiąc się o wysokość opłaty abonamentowej.
Czy uruchomienie usługi Internet wpłynie negatywnie na jakość usług telewizji analogowej?
Nie. Uruchomienie usługi dostępu do Internetu nie spowoduje pogorszenia jakości telewizji.
Co zrobić gdy nie działa Internet?
Zanim zadzwonią Państwo do Nas, można samodzielnie wykonać pewne czynności:
 • W pierwszej kolejności proszę sprawdzić czy urządzenia dostępowe są prawidłowo podłączone do prądu oraz połączone ze sobą (np. zewnętrzna antena z routerem/switchem);
 • Proszę wyłączyć na kilkanaście sekund z prądu i ponownie włączyć wszystkie urządzenia dostępowe do Internetu, w szczególności antenę odbiorczą;
 • Jeżeli posiadacie Państwo więcej niż jedno urządzenie podłączone do Internetu, proszę sprawdzić, czy na każdym urządzeniu nie działa Internet czy tylko na jednym. Jeżeli usługa nie działa tylko na jednym urządzeniu, najprawdopodobniej problem występuje w sieci wewnętrznej.
 • Jeżeli jest taka możliwość, proszę zweryfikować czy na antenie odbiorczej lub zasilaczu świecą się jakiekolwiek diody.
Problem z Internetem – (w sytuacji, gdy Klient posiada router)
Router posiada kilka podłączonych przewodów. Kable do niego wchodzące mogą się wypiąć, wysunąć, czy też mogą zostać po prostu uszkodzone.
 • Proszę upewnić się, że główny kabel przesyłowy (tzw. UP-Link) jest wpięty do prawidłowego portu w routerze/komputerze. W przypadku routerów jest to port opisany na obudowie najczęściej jako "WAN" lub "Internet";
 • proszę docisnąć wszystkie kable, aby upewnić się, że żaden się nie wysunął,
 • proszę sprawdzić przetarcia na przewodach, może któraś z końcówek jest ukręcona czy złamana
 • proszę sprawdzić, czy przewód zasilający jest poprawnie włożony do routera. Jeżeli na routerze nie świecą się diody świadczy to o problemie z zasilaniem;
 • następnie proszę sprawdzić, czy wszystkie przewody podpięte są prawidłowo. Kabel internetowy musi być wpięty do portu WAN, jeżeli są wpięte jakieś komputery poprzez kabel, muszą one być wpięte w porty LAN. W przypadku portów LAN ich kolejność jest zazwyczaj nieważna.
 • Jeżeli Państwa komputer połączony jest z routerem za pomocą kabla sieciowego, proszę sprawdzić, czy kabel sieciowy jest prawidłowo wpięty w port w komputerze. Ponadto po wpięciu kabla powinny zacząć świecić diody, z których jedna powinna „mrugać”. Należy zaznaczyć, że niektóre komputery nie posiadają sygnalizacji diodowej.
 • Najczęstszą przyczyną problemów z Internetem użytkownika posiadającego router jest sam „sprawca zamieszania”, czyli router.

  Najczęstsze przyczyny problemów to:
  1. zawieszenie się routera
  2. awaria routera
  3. zakłócenia w sieci bezprzewodowej

  1.Pierwszy przypadek jest najprostszy. Jeżeli połączenie z Internetem drastycznie zwolniło lub nie ma go wcale, proszę spróbować wyłączyć router odłączając go z prądu na kilkanaście sekund i wpiąć zasilanie ponownie. Jeżeli po jego restarcie wciąż nie ma Internetu, przechodzimy do punktu drugiego czyli awarii routera.
  2.Można bardzo prosto samodzielnie sprawdzić czy router uległ awarii. Należy w takim przypadku odpiąć kabel internetowy z routera i wpiąć go do karty sieciowej w swoim komputerze. Jeżeli komputer do którego został wpięty kabel wyświetla żądaną stronę oznacza to, że Internet działa poprawnie. Oba te przypadki świadczą o uszkodzeniu routera. Urządzenie to w najlepszym wypadku wystarczy przekonfigurować lub w ostateczności należy zakupić nowe urządzenie. Jeżeli jednak na komputerze po ominięciu routera nie pokazuje się żadna strona, może to oznaczać awarię sieci – prosimy skontaktować się z Nami niezwłocznie (link do KONTAKT)
Zakłócenia sieci Wifi
Sieć bezprzewodowa WiFi, pomimo że bardzo wygodna i łatwo dostępna - nie jest idealna. Należy pamiętać, że jest to technologia dosyć ułomna. Teoretyczny zasięg sieci bezprzewodowej w przestrzeni otwartej i bez zakłóceń to 150 metrów! Należy mieć świadomość, że jest to tylko teoria. Często klienci dzwoniąc, narzekają, że nie mają zasięgu sieci Wifi w każdym pokoju. Praktycznie przeszkody takie jak ściany, okna i drzwi powodują bardzo duże tłumienia i spadek jakości sygnału. Jeżeli do tego dodamy zakłócenia z sieci energetycznych i innych sieci bezprzewodowych (sąsiedzi również mają WiFi) możemy spodziewać się różnych problemów.
Problem z Internetem (gdy klient nie posiada routera)
Gdy nie posiadacie Państwo w domu routera, proszę sprawdzić opisaną powyżej poprawność podłączenia kabli. Jeżeli nie ma więc problemów z siecią operatora przyczyną problemów z połączeniem może być Państwa komputer.
Problem z Internetem – (komputer klienta)
Najczęstszymi przyczynami problemów z Internetem użytkownika posiadającego problem z własnym komputerem są:
 • parametry sprzętowe komputera - zbyt mała ilość pamięci operacyjnej komputera;
 • wykorzystanie zasobów sprzętowych – proszę sprawdzić listę zainstalowanych aplikacji, usunąć to, co zbędne. Jeden program antywirusowy wystarczy. Proszę sprawdzić listę procesów, czy jakaś aplikacja nie zużywa zbyt dużo pamięci lub procesora. Przeciążenie komputera zbyt wieloma procesami spowoduje, iż wczytywanie stron będzie trwało bardzo długo;
 • wirusy (proszę zaktualizować program antywirusowy i dokonać „ czyszczenia systemu” antywirusem);
 • aplikacje do pobierania plików (proszę sprawdzić, czy „w tle” nie pobierają Państwo niczego z Internetu)
Jak mogę sprawdzić prędkość pobierania plików z Internetu?
Aby test łącza był wiarygodny, prosimy Państwa o wyłączenie wszystkich programów na komputerze działających „w tle”, które korzystają z Internetu. Państwa łącze musi być „wolne od obciążeń”. Istotne byłoby także podłączenie się PC czy laptopem, bezpośrednio (kablowo) do zasilacza anteny – do portu LAN (należy ominąć wszystkie urządzenia pośredniczące – router/switch/access-point).
Łącze można testować za pomocą poniższych stron internetowych:
http://noc.pirx.pl/
www.speedtest.net
Komputer nie łączy się bezprzewodowo z routerem, jakie jest hasło zabezpieczające moją sieć bezprzewodową?
Hasło zabezpieczające sieć bezprzewodową klienta jest indywidualnie ustalane z podczas instalacji routera WiFi. Hasło to powinno być zapisane na protokole instalacji przez Naszego instalatora.
W jaki sposób mogę zgłosić problem z Internetem?
Problemy z działaniem Internetu można zgłaszać za pomocą następujących narzędzi:
telefonicznie: 14 69 69 600, 793601859, 883611802
elektronicznie poprzez email: kontakt@cheeloo.net
 
Telewizja
cyfrowa
Co robić gdy odbierane kanały zacinają się, lub są zniekształcone?
Należy sprawdzić czy problem występuje na większej liczbie kanałów, ponieważ czasami, szczególnie transmisje na żywo mogą być zakłócane po stronie nadawcy. W przypadku, gdy problem występuje na większej ilości kanałów, a niektóre z nich są niedostępne prosimy skontaktować się z Naszym Biurem Obsługi Klienta:
telefonicznie: 14 69 69 600, 793 601 859, 883 611 802
elektronicznie poprzez email: kontakt@cheeloo.net
Komunikat informujący o zakodowanym bądź niedostępnym kanale?
Proszę najpierw sprawdzić, czy dany kanał zawarty jest w pakietach, do których dostęp został wykupiony. W przypadku, gdy kanał zawarty jest w wykupionych pakietach należy skontaktować się z Naszym Biurem Obsługi Klienta:
telefonicznie: 14 69 69 600, 793601859, 883611802
elektronicznie poprzez email: kontakt@cheeloo.net
Czym jest dekoder HD?
Urządzenie służące do odbioru cyfrowych kanałów HD (ang. High Definition - wysoka rozdzielczość). Jest określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa. Ogólnie stosowane rozdzielczości: 720p - 1280×720 pikseli 1080i / 1080p - 1920×1080 pikseli.
Czy mogę korzystać z usługi dostępu do Internetu nie posiadając usługi telewizji?
Tak. Nasza aktualna oferta usługi dostępu do Internetu znajduje się tutaj (link do INTERNET)
 
Telefonia
stacjonarna
VOiP
W jaki sposób należy wybierać numer telefonu?
Sposób wykonywania połączeń nie różni się niczym od tradycyjnej telefonii:- poł. lokalne - nr kierunkowy + nr abonenta (np.146969600),
- poł. międzystrefowe - nr kierunkowy + nr abonenta (np. 227654321),
- poł. do sieci komórkowych - nr abonenta (np. 883611802),
- poł. alarmowe - nr alarmowy (np. 112, 997, 998, 999),
- poł. międzynarodowe - 00 + nr kierunkowy kraju + nr abonenta (np. 00 49 1111111111).
Czy istnieje możliwość śledzenia na bieżąco kosztów wykonanych połączeń (otrzymywania bilingu)?
Tak. Aby sprawdzić aktualny wykaz połączeń należy zalogować się do panelu klienta (link – PANEL KLIENTA). Następnie należy wybrać zakładkę Usługi później Telefon a kolejno należy kliknąć na obraz koperty obok “abonamentu telefonicznego” twojego numeru telefonu.
Jak naliczane są opłaty za połączenia?
Opłaty naliczane są za każdą rozpoczętą sekundę połączenia. Stawki podane w cenniku nie są zależne od pory dnia czy tygodnia (obowiązują całą dobę). Za początek połączenia przyjmuje się moment, kiedy wywoływany użytkownik "podniesie słuchawkę". Połączenie uznaje się za zakończone wówczas, gdy "odłoży się słuchawkę". Warto przypomnieć, iż połączenia między użytkownikami CHEELOO są bezpłatne.
Czy istnieją jakieś dodatkowe koszty (np. abonament) za korzystanie z usług telefonii CHEELOO?
Nie. Płacą Państwo tylko tyle, ile się rozmawia.
Ile płacą za rozmowy telefoniczne osoby dzwoniące do mnie na numer w sieci CHEELOO?
Osoby dzwoniące do Ciebie płacą jak za każde połączenie zgodnie ze stawkami za połączenia lokalne lub międzystrefowe swojego operatora.
 

Pozostałe
W jakich godzinach można się skontaktować z firmą Cheeloo?
Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 17:00, natomiast Dział Techniczny pracuje od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8:00 do 22:00, również w dni ustawowo wolne od pracy oraz święta.
Gdzie znajduje się login oraz hasło potrzebne do zalogowania się do PANELU KLIENTA?
Państwa login oraz hasło znajduje się na umowie o świadczeniu usług internetowych.
Jakie dane są niezbędne do kontaktów z Działem Technicznym lub Biurem Obsługi Klienta?
Aby zidentyfikować rozmówcę będziemy prosić Państwa o podanie następujących danych: Imię i nazwisko, adres zamieszkania lub świadczenia usługi, numer Pesel, zaś w przypadku firm, numer NIP.
Jak otrzymać fakturę za Dostęp do Internetu?
Elektroniczne fakturę VAT za usługę dostępu do Internetu można otrzymać bezpłatnie na prośbę klienta przez zgłoszenie drogą telefoniczną lub mailową. Istnieje również możliwość otrzymania faktur drogą korespondencyjną.
Dane na fakturze są niepoprawne. Co zrobić?
W przypadku stwierdzenia niezgodności w danych na fakturze VAT, należy niezwłocznie skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta telefonicznie bądź osobiście w siedzibie CHEELOO, w celu weryfikacji poprawności danych.